Sienų tinkavimas

Labai dažnai žmonės neįvertina kitų asmenų darbo sudėtingumo ir imasi juos atlikti patys. Būtent taip nutinka su sienų tinkavimu, kadangi iš pažiūros tai gali pasirodyti visai paprasta. Jei iš anksto nenumanoma, kokio kruopštumo ir pasirengimo šis darbas reikalauja, vos pradėjus pačiam tinkuoti – greitai suprantama, jog toks sumanymas neduos kokybiško rezultato. Todėl, jei norima, jog namų apdaila ir dekoras džiugintų ne vieną sezoną, verta kreiptis į specialistus, kurie darbus atlieka žvelgdami gerokai į ateitį.

Sienų tinkavimas Klaipėdoje atliekamas patyrusių specialistų, kurie darbus vykdo kruopščiai, organizuotai, atsiveža ir dirba su savo technika, įrankiais. Mūsų įmonės darbuotojai paruošia tinkamos konsistencijos ir tirštumo mišinį, kuris turi būti nei per skystas (tepamas nuo sienų varvės žemyn), nei per kietas (stings itin greitai, dar nespėjus tiksliai išlyginti). Darbuotojai tai daro įvertinę, koks yra sienų pagrindas: mūras, gruntuoti blokeliai ar kita. Taip pat dažnai nepatyrusių žmonių daroma klaida – sumaišomas lauko ir vidaus apdailai skirtas tinkas. Samdant įmonę užsakovas yra apsaugotas nuo tokių nemalonių ir vengtinų staigmenų. Jei visgi nusprendžiama darbus daryti individualiai, nesamdant įmonės, tuomet ir ankstesnių sienų nuvalymu, visu pasiruošimu tenka pasirūpinti pačiam. Kai visas procesas patikimas specializuotai komandai – tuomet netenka rūpintis jokiais darbais, įskaitant ir senų dažų ar netinkamo tinko pašalinimo. Patyrę meistrai, atvykę į vietą įvertina senojo tinko kokybę ir pagal tai nusprendžia, kokių tolesnių žingsnių bus imamasi.

Kartais atlikti tinkavimo darbus yra ypač sudėtinga dėl sienų nelygumų ir nepatyrę meistrai kaip alternatyvą siūlo gipso kartono plokštes. Mūsų įmonė atlikusi daugybę sudėtingų darbų žino, jog nelygumai nėra kliūtis atsisakyti sienų tinkavimo. Be abejo, tai reikalauja daugiau kruopštumo ir laiko, tačiau galutinis rezultatas nenuvilia. Kai sienos yra ypač nelygios, kreivos, meistrai tepa po ploną sluoksnį tinko bent kelis kartus. Be abejo, tuomet reikia ilgiau laukti visų darbų pabaigos, bet rezultatas paperka ir galima džiaugtis akiai miela apdaila.

Sienų tinkavimas Klaipėdoje seniau buvęs tik viena sienų apdailos rūšių, dabar turi ir kitų alternatyvų. Dažniausiai vietoje tinklo siūlomos gipso kartono plokštės, tačiau nusprendusieji pasirinkti naujesnį variantą prieš tai turėtų gerai apgalvoti. Labai dažnai kaip geriausią sprendimą meistrai vis dėlto linkę įvardinti senuosius, laiko patvirtintus metodus. Kokiais atžvilgiais sienų tinkavimas gerokai lenkia gipso kartono plokštes?

Sienų tinkavimą naudinga pasirinkti, jei norima išvengti namų erdvės sumažėjimo. Tinkuojant prie sienos prisideda vos vienas ar pora centimetrų, o štai pasirinkus plokštes – šis skaičius padidėja iki keturių ar penkių centimetrų ir nedidelėje patalpoje tikrai pasijaučia. Norintiems tvirtumo taip pat naudinga apgalvoti tinkavimo būdą, kadangi plokštės nėra labai stiprios, o netyčia smarkiau į jas atsitrenkus – gali likti nemaža ir gerai matoma skylė Jūsų kambario sienoje. Tokiu atveju net ir užtaisius ją, matysis, jog buvo kažkas atsitikę.

Dabar vis dažniau kalbama ne tik apie šilumos išsaugojimą, bet ir tinkamą namų vėdinimo sistemą, dėl ko pasirenkamos ekologiškos, pasižyminčios geru drėgmės pralaidumu statybinės medžiagos. Tinkas – pakankamai laidi orui medžiaga, todėl namuose, ant sienų, nesikaupia drėgmė, priešingai nei ant gipso kartono plokščių, kurios yra daug mažiau pralaidžios. Ir kas svarbiausia – tinkuojant nesusidaro jokie plyšiai, kurie atsiranda montuojant plokštes, tarp kurių gali pradėti veistis pelėsis ir kiti žmogaus organizmui gerovės neatnešantys mikroorganizmai. Toks pelėsis vėliau persimato per gipso kartoną, o jį panaikinti nėra lengva – reikia ardyti visą ar dalį atlikto darbo.

Taigi jei siekiama profesionalių namų apdailos rezultatų, kurie nekeltų rūpesčių ilgą laiką, verta apgalvoti įmonės, teikiančios profesionalias sienų tinkavimo paslaugas, samdymo pranašumus. Juk niekam nesinori gyventi ir nuolat matyti ne tokių puikių savo darbo rezultatų – vienoje ar kitoje vietoje nelygiai nutepto ir išlyginto tinklo, ką be abejo, pastebėsite ne tik patys, bet ir atvykę svečiai.